W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Nie pokazuj więcej X

DNI DŻINSOWE

W SZKOŁACH

Dni Dżinsowe w szkołach to zajęcia przeznaczone dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prezentacja dostosowana do wieku wprowadza uczniów w świat genetyki i chorób genetycznych. Następnie przedstawiane są im historie osób w ich wieku zmagających się z chorobami rzadkimi - do tej pory opowiadaliśmy o fenyloketonurii, wrodzonej łamliwości kości oraz dystrofii mięśniowej Duchenne'a. Po tej części, w celu zwiększenia zaangażowania uczniów, dajemy im zadanie - w szkołach podstawowych, jako symbol wsparcia, rysujemy parę ulubionych dżinsów; w gimnazjach w grupach przygotowujemy plakat zapraszający na Dzień Chorób Rzadkich lub kolejne Dni Dżinsowe. Rezerwujemy również czas na podsumowanie tematu w formie pytań, by sprawdzić, co klasa zapamiętała i czy właściwie zrozumiała temat.

Do tej pory odwiedziliśmy kilkanaście szkół integracyjnych w Warszawie, gdzie wykwalifikowani wolontariusze przeprowadzali zajęcia. Nie możemy być jednak wszędzie, dlatego scenariusze lekcji oraz prezentacje opatrzone odpowiednimi komentarzami są do pobrania na naszej stronie (link). Pobierz je i przeprowadź Dzień Dżinsowy w swojej szkole! To cenna lekcja życia dla uczniów!

Szkoły które odwiedziliśmy:


ZS nr 69 w Warszawie
SP nr 223 w Warszawie
SP nr 70 w Warszawie
SP nr 30 w Warszawie
SP nr 247 w Warszawie
SP nr 32 w Warszawie
SP nr 1 w Warszawie
SP nr 98 w Warszawie
SP nr 40 w Warszawie
Gimnazjum nr 42 w Warszawie
Gimnazjum nr 39 w Warszawie

powrót