W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Nie pokazuj więcej X

NASZE HISTORIE

Wojtek Biliński

Wojtek ma prawie dwa lata. W jego wieku dzieci chodzą, biegają, grają w piłkę. Ale nie nasz Wojtuś. Wojtuś urodził się z rzadką chorobą tibial hemimelia (TH) .Wada ta występuje raz na 1:1,000,000 urodzeń. Jest to brak kości piszczelowej. To uniemożliwia chodzenie. W Polsce chcieli amputować. Ale jest jeden lekarz,który potrafi sprawić,że Wojtuś zacznie chodzić. W tej chwili jesteśmy w trakcie zbierania pieniędzy na operację i na początku drogi starania się o fundusze na operację z NFZ. Wojtuś pomimo swojej niepełnosprawności radzi sobie.Porusza się na kolankach. Ale próbuje ciągle kopnąć piłkę .Piłki to jego życie. Ma ich cały pokój. Czasami rodzice sobie mażą,że idą gdzieś za rączkę z Wojtkiem.I wierzymy,że tak będzie. 
Kolanka Wojtka są całe pościerane. Na nic łaty na spodniach. Czasem mamy wrażenie,że wieczorem bolą go. Bo nienaturalne jest "chodzenie" na kolankach.Do tego jeszcze tak malutkich. Ale Wojtek się uśmiecha. Cały czas. I robimy wszystko by nie czuł, że czegoś mu brak.


powrót