W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Nie pokazuj więcej X

NASZE HISTORIE

Monika Nowak

Choroba von Hippel-Lindau'a (VHL)
Choroba von Hippel-Lindau'a (VHL) jest rzadkim, genetycznie uwarunkowanym zespołem zwiększonej predyspozycji do tworzenia się zespołów nowotworów w organiźmie.I choć średnio występuje częstością 1:36000(…)

więcej

Karolcia

Zespół Devica (NMO)
Jasne, związane w kitkę włosy, niebieskie oczy, wysportowana sylwetka i uśmiech na buzi, a w głowie wiele szalonych pomysłów Oto ja, Karolcia. Moja historia zaczyna się właśnie wtedy, gdy miałam 10 lat.(…)

więcej

Helenka

Fenyloketonuria
Helenka w kwietniu skończy dwa latka i jest chora na fenyloketonurię. Ale choroba nie przeszkadza jej zupełnie w odkrywaniu świata czy pokazywaniu tzw." rogów". Jest bardzo pogodną i bystrą dziewczynką. Helenka(…)

więcej

Jędrzej Cieśliński

Zespół Leigha
Jędrzej Cieśliński urodził się 20 maja 2004 r. w Lublinie, dokładnie w wyznaczonym terminie porodu, ważył 4110 g. i mierzył 55 cm, dostał 9 punktów w skali Apgar, wyglądał jak okaz zdrowia. Jędruś jest(…)

więcej

Tomek Nadolski

Choroba Fabry'ego
Mam 20 lat, mimo że wyglądam najwyżej na 15. Od wielu lat zmagam się z rzadką i bardzo wyniszczającą organizm chorobą Fabry'ego. Pierwsze objawy pojawiły się już w podstawówce, jednak udało się mnie(…)

więcej